Linki - FILOZOFIA KWANTOWA-QUANTUM PHILOSOPHY

Idź do spisu treści

Menu główne:

Linki

Materiały dodatkowe
FILOZOFIA CYFROWA -
najbardziej kompetentny wykład głównych założeń tego kierunku filozofii.Digital Philosophy (DP) to zupełnie nowy sposób podejścia do podstawowych procesów zachodzących w naturze. DP jest teorią atomistyczną prowadzącą do logicznej skrajności, gdzie wszelkie wielkości są skończone i dyskretne. Oznacza to, że teoretycznie każda wielkości może być wyrażona przez liczbę całkowitą. Wynika z tego, że przyroda nie zna nieskończoności, ani też elementów tak małych, że niemierzalnych. Nie ma też w przyrodzie ciągłości oraz miejscowo zdeterminowanych zmiennych.
Na najbardziej fundamentalnym poziomie fizyki DP zakłada całkowicie dyskretny proces zwany Mechaniką Cyfrową (DM), która jest podłożem dla Mechaniki Kwantowej.


EDGE


Motto strony: "To arrive at the edge of the world's knowledge, seek out the most complex and sophisticated minds, put them in a room together, and have them ask each other the questions they are asking themselves"


Każdy, kto interesuje się najważniejszymi problemami współczesnej nauki powinien przynajmniej raz w miesiącu zajrzeć na tą stronę, będąca dziełem znanego wydawcy Johna Brockmana. Rozwój nauki jest obecnie tak szybki, że stare koncepcje i idee dewaluują się równie szybko. Brockman zbiera grono najwybitniejszych naukowców i zadaje im pytanie, jakie utarte teorie powinny zostać całkowicie wyrzucone do lamusa. Naturalnie to nie jedynie pytanie. W tym zestawie są także inne, prowokacyjne pytania, jak np.
- W co wierzysz, choć nie potrafisz tego udowodnić
- Co może w najbliższej przyszłości zmienić absolutnie wszystko
- Jaki jest najpiękniejszy dowód naukowy
- Co napawa cię optymizmem itd.
Strona jest naprawdę bogata także w inne działy, zawiera też bibliotekę z najnowszymi książkami popularno-naukowymi. Okładki niektórych z nich zamieszczam poniżej.

         LEE SMOLIN to jeden z najwybitniejszych fizyków i filozofów wspólczesnych. Notowany zawsze wysoko na liście najbardziej wpływowych intelektualistów świata
 Autor wielu popularno-naukowych bestsellerów tłumaczonych także w Polsce. Wymieniam je w dziale LITERATURA.
Z tego względu warto polecić jego stronę, gdyż dodaje ona wiele nowych treści do zagadnień poruszanych w książkach. Autor ten jest bez wątpienia jednym z podstawowych inspiratorów filozofii kwantowej.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego