[Rozmiar: 249229 bajtów]

[Rozmiar: 12858 bajtów][Rozmiar: 31655 bajtów][Rozmiar: 29060 bajtów][Rozmiar: 30194 bajtów][Rozmiar: 29298 bajtów]

Motto strony:
Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem
(przysłowie chińskie)

[tekst]

[POEZJA][Stare Księgi][Nowe Księgi]

W dziale poezji znajdą się wiersze o książkach, utwory mało znanego u nas wybitnego poety amerykańskiego Kennetha Rexrotha oraz wiersze jeszcze bardziej mniej znanych i często zapomnianych lub jeszcze nie odkrytych poetów. Jak mawiał Josip Brodski "poezja to najdoskonalsza forma języka" i to jest główna przyczyna, że miliony ludzi fascynują się tą dziedziną literatury. Nie tylko czytają wiersze, ale sami je tworzą publikując w sieci swoje dokonania.
W dziale starych ksiąg (OLD BOOKS) zamierzam pokazać interesujący zbiór starych książek z XVII-XIX wieku.
W najbardziej ogólnym dziale LITERATURA znajdą się interesujące mnie księgi moje, a więc będzie to głównie prezentacja mego księgozbioru. Także książek, których nie posiadam już, a które pozostały na zawsze w mojej pamięci. Prace nad tą stroną zacząłem dość późno, w listopadzie 2010 r.
Tworzenie tej strony nigdy się nie zakończy. Zawsze będą dodawane nowe książki, wiersze i inne utwory. Powinien też powstać dział poświęcony e-bookom, których zbiory przewyższyły już wielokrotnie moją bibliotekę papierową licząca 3 tys. tomów.


mail to: zbigkurzawa@wp.pl
Write in English
Пиши по русски
Prace nad tą stroną rozpoczęto w dniu 05 czerwca 2008 r. Oficjalne otwarcie serwisu nastąpiło w październiku 2008 r.
Ostatnia aktualizacja 16 maj 2016 r.
Copyrights for Zbigniew K. Penkalski - all rights reserved.
Komercyjne wykorzystanie zdjęć i innych materiałów za zgodą właściciela serwisu.