FILMY INDIE POŁUDNIOWE

Po raz drugi na moich stronach pojawią się fragmenty filmów wideo w formacie flash (.flv). Będą to oczywiście fragmenty kilkugodzinnego materiału, który przywiozłem z tej wyprawy. Nie będzie już osadzania tych filmów na stronie lecz wyłącznie połączenia do serwisu YouTube.
Bardzo trudno z kilku godzin nagrań wybrać takie fragmenty, które mogłyby zainteresować przypadkowego gościa tej strony znającego doskonale bogate zasoby serwisu YouTube. Będę zatem sprawdzał oglądalność poszczególnych filmików i najmniej popularne zostaną wymienione na inne.

Pierwsze dwa filmy to pokaz sztuki aktorskiej, której reguły ustalono w IV wieku n.e. Zasady tańca kathakali pewnie jeszcze wcześniej, gdyż przedstawia on sceny ze starożytnych eposów indyjskich Mahabharathy i Ramajany.
Kolejny film pochodzi z jednego z najważniejszych ośrodków dżinnizmu w Indiach Sravana Belagoli. Do posągu Gomateśwary pochodzącego z X wieku n.e. (wys. 19 m), który stoi na wysokim wzgórzu, ciągną stale pielgrzymki wyznawców tej religii.
Z pobytu na cudownych plażach Goa zamieściłem fragmenty filmu z połowu ryb o świcie na wybrzeżu Malabarskim, dawnym gnieździe piratów.
Niezapomnianym przeżyciem był rejs cichymi wodami Kerali. Te półsłone wody z wąskich kanałów przechodzą w szerokie rozlewiska, a sam rejs z noclegiem na łodzi był naprawdę ekscytujący.
Kolejny na tej stronie filmik pokazuje zaczarowane groty Adżanty.

Dalej ciekawy filmik obrazujący pracę kasty praczy w Bombaju, gdzie nikt nie używa pralek. Bielizna do prania jest zabierana i odnoszona przez posłańców, a kasta sama produkuje ekologiczne mydła do prania. Specjalne, betonowe rynny zbudowano ze środków miasta.
Na kolejnych filmach cudowny pałac maharadży Majsuru i bogato rzeźbione świątynie Beluru.

INDIE PÓŁNOCNE

Powrót do GŁÓWNEGO MENU

Rozpoczęto: Oct.20,2008
Aktualizacja: Nov.17, 2008