KRYNICA MORSKA

Zbig Kurzawa

W Krynicy Morskiej pracowałem jako ratownik w czasie studiów na WSE Sopot. Był to najlepszy sposób, aby w wakacje zarobić niezłe pieniądze na studenckie potrzeby. Po zdobyciu odpowiednich uprawnień pracowałem tam w latach 1964 - 67. Zdjęcia natomiast pochodzą z r. 1966, kiedy miałem dodatkowo pod opieką kolonię z DW "Tęcza".
Później jeździłem do Krynicy prywatnie i służbowo, jak np. w czasie Mistrzostw Świata w bojerach w 1984 r. Od roku 1991 zabierałem już wnuka Piotrusia, a od 2002 prawnuka Mikołaja. W końcu to tylko 90 minut jazdy samochodem pod warunkiem, że nie jedzie się w weekendy. Poza tym przez ostatnie lata ciągle trwa przebudowa dróg, co także spowalnia jazdę.
W barze "Mierzeja" nie raz żywiłem się, kiedy pracowałem na plaży. Potem został on wyburzony i przez wiele lat działka była niezabudowana. Ostatnio jednak powstała nowa, dwupoziomowa "Mierzeja". Na str. 2 na czarno białym zdjęciu zachował się barak, który był naszą kwaterą w latach 60. Podobno został on sprowadzony z obozu w Stutthofie. W 2002 roku został rozebrany. Jedno z ostatnich czarno białych zdjęć pochodzi z bojerowych mistrzostw świata, w których niestety Polacy nie zdobyli medali.
Mieszkańcy Krynicy protestują przeciwko absurdalnemu pomysłowi przekopania Mierzei Wiślanej w Skowronkach. Ta kosztowna inwestycja nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, a przyczyni się jedynie do degradacji środowiska i znajdującego się tam rezerwatu przyrody.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Strona prywatna. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć wymaga zgody właściciela-zbigkurzawa@wp.pl.
Created on March 14th, 2019 using Ashampoo Photo Commander